Na druhý najvyšší vrch Malej Fatry vedú náročnejšie trasy.

Malý Kriváň (1671 m n.m.) sa nachádza v Krivánskej Malej Fatre na jej hlavnom hrebeni, cez ktorý vedie červená turistická značka. Ide o časť Krivánskej Malej Fatry, ktorá je trochu v úzadí – šanca, že tu stretnete rovnako veľký počet turistov ako na Rozsutcoch alebo Veľkom Kriváni je preto malá. Je to druhý najvyšší vrch Malej Fatry, na ktorý vedú trasy pre tých náročnejších turistov.

Na vrchole Malého Kriváňa sú vápencové skaliská a vysoký kamenný stĺp. Okolie vrchola je pokryté vápenomilnou a vysokohorskou vegetáciou. Z vrcholu je výhľad na Veľký Kriváň, Veľký a Malý Rozsutec, Chleb a priľahlé doliny. Pri dobrej viditeľnosti vás poteší i výhľad na Babiu horu, Veľký Choč či hrebene Západných a Nízkych Tatier. Výnimočným zážitkom je i pozorovanie západu a východu slnka, pri ktorých sa môžete dosýta pokochať podmanivou scenériou.

maly krivan trasa


Trasy na Malý Kriváň

  • Na vrchol Malého Kriváňa vás zavedú hneď viaceré turistické trasy. Ako najčastejšie východiská slúžia chata Vrátna, časť Bránica v obci Belá a obec Krasňany. Z Vrátnej sa môžete vyviezť kabínovou lanovkou, pokračovať na Snilovské sedlo a tam sa napojiť na červenú značku. Tá vás zavedie popod Veľký Kriváň a pokračuje ďalej na Pekelník, sedlo Bublen až k vášmu cieľu.
  • Ďalším východiskovým bodom je čast Bránica v obci Belá. Zo zastávky Bránica rázcestie vedie zelená značka k sedlu Malá Bránica, pokračuje k sedlu Na koni až na vrcholy Hole, Koniarky a končí v sedle Bublen – z neho už vedie spomínaná červená značka k Malému Kriváňu.
  • Na Malý Kriváň vedie aj trasa z obce Krasňany. Modrá značka z obce vás zavedie k k vrchu Príslopok a sedlu Priehyb, od neho sa stačí napojiť na červenú značku.
  • Ako začiatočný bod môžete zvoliť aj Nezbudskú Lúčku, z ktorej vedie priamo červená značka k Malému Kriváňu. Cestou k nemu pôjdete okolo Starého hradu k vrchom Plešel, Suchý, Biele skaly, Stratenec až do cieľa.

vystup maly krivan mala fatra

ZDIEĽAJTE NÁS