Pre milovníkov železníc a modelov vlakov máme tip na výnimočnú výstavu priamo v Terchovej.

Ide o modelové koľajisko slovensko – českého pohraničia na ploche viac ako 50 m2 a vo veľkosti H0 v mierke 1:87. Vytvorené je v modelárskej časovej epoche V – VI cca od roku 1993 až po súčasnosť. Polovicu koľajiska predstavuje slovenská strana, druhú polovicu česká strana.

zeleznica minimodel terchova 003

"Hlavným motívom je medzinárodná elektrifikovaná trať stretávajúca sa v pohraničnej obci Česko-Slovenské pomezí a prebiehajúca lokálna motorová trať, ktorá súbežne plynie slovenskými a českými obcami. Minimodel Európa nie je klasické koľajisko, ale sme príbeh. Ide o voľný štýl tratí slovenského Horného Považia a Moravskej pohraničnej obce Horní Lideč a následne Valašskej Doliny Brumov-Bylnice. Fiktívne sme pospájali miesta, ktoré sa nemôžu reálne stretnúť na spoločnej trati a dali sme im úplne iné názvy, " uvádza sa na webe minimodeleuropa.sk.

Predstavenie niektorých staníc:

Hlavným motívom je pohraničná obec Česko-Slovenské pomezí, z ktorej je možné sa vydať je Moravskej stanice Lukov do Česka alebo do stanice Horné Považie na Slovensko.

stanica cesko slovenske pomezi minimodel zeleznica


Stanica Panská Lúka

stanica panska luka


Zastávka Diery

stanica diery


Stanica Lukov

stanica lukov

Ďalšie fotky:

Vyberte sa na túto novú výstavu s celou rodinou. Veríme, že sa vám bude páčiť.

Kontakt

Minimodel nájdete v Terchovej, časti Panská Lúka 931. Z centra Terchovej pôjdete smerom na Šípkovú cca 2,5 km a vojdete na 1. poschodie v predajni potravín COOP Jednota. Pred budovou môžete bezplatne parkovať.

terchova minimodel zeleznica

Predpokladaná doba prehliadky je 1 až 2 hodiny. Odporúča sa prísť aspoň hodinu pred koncom otváracích hodín.

Tel: +421 917 13 00 00
Web: www.minimodeleuropa.sk

ZDIEĽAJTE NÁS