Výstup na Malý Rozsutec môžete začať na parkovisku Štefanová, kde po žltej turistickej značke sa dostanete na sedlo Vrchpodžiar potom po zelenej značke Pod Pálenicou a ďalej vedie modrá turistická značka Pod Tanečnicou na Medzirozsutce a zelenou na vrchol Malého Rozsutca. Cieľový bod je parkovisko hotela Diery, tam sa dostanete z vrcholu po zelenej turistickej trase do Podrozsutca a stále po zelenej späť do Terchovej - Biely potok. Túto trasu charakterizujú skalnaté previsy, kde vás pri výstupe istia reťazové držadlá. Tento náročnejší výstup vás odmení nádherným a jedinečným výhľadom. Trasa je o niečo kratšia ako na Veľký Rozsutec. Jej trvanie je 4 hodiny a podľa náročnosti patrí do stredných až ťažkých túr. Dĺžka trasy je cca 9 km.

Odporúčaná trasa:

  • Štefanová - Vrchpodžiar - Horné diery - Pod Pálenicou - Pod Tanečnicou - Medzirozsutce - Malý Rozsutec - Podrozsutec - Terchová - Biely potok (Hotel Diery).

Ďalšia trasa:

  • Terchová - Biely Potok (po modrej značke) - Dolné Diery - rázcestie Podžiar - Horné Diery - Pod Pálenicou - Pod Tanečnicou - sedlo Medzirozsutce (zelená značka) - Malý Rozsutec - Podrozsutec - Terchová - Biely Potok
ZDIEĽAJTE NÁS