Nádherné výhľady a prechody okolo unikátnych skalných útvarov ponúka stredne náročná trasa, ktorá začína na parkovisku Tiesňavy.

Chodník pokračuje cez les prudkým stúpaním po spevnených schodoch a sem tam spomedzi stromov sa vynárajú nádherné pohľady na Vratnú dolinu, Veľký Rozsutec, Stoh. Po modrej turistickej značke cez skalné bralá a lesné cestičky vystúpite k rozcestníku Malé Nocľahy. Z tohto miesta pokračujete po modrej značke, do jednej z najkrajších dolín, do doliny Obšivanka. V tejto doline je výrazná klimatická inverzia, je tu najnižší prirodzený výskyt kosodreviny (660 m n.m.). Po zostupe pokračuje trasa do Terchovej poľným chodníkom. Cestu si môžete spestriť prechádzkou po "krížovej ceste" na vrch Oravcové a späť smerom na Terchovú a následne do Tiesňav.

Tento turistický chodník sa vyznačuje prudkým klesaním a stúpaním miestami za pomoci reťazí. Prejsť ho zvládnete za 3 - 4 hodiny.

V súčasnosti býva turistický chodník v úseku Obšívanka – Malé nocľahy v období od 1. 3. do 15. 6. neprístupný. Je to najmä kvôli ochrane sokola sťahovavého, ktorý tu hniezdi. Sokol sťahovavý je na Slovensku chránený zákonom a preto sú jeho hniezda strážené ochrancami prírody.

ZDIEĽAJTE NÁS