Táto cyklomagistrála spája Považie s Oravou a zároveň prepája Vážsku cyklomagistrálu s Oravskou cyklomagistrálou. Pri poslednej obnove bola trasa preložená na nové úseky mimo zóny dopravy.

Začiatok magistrály je v obci Strečno pri lávke do Nezbudskej Lúčky na križovatke cyklotrás. Pokračuje cez lávku a po pravej strane Váhu ďalej cez Varín do obce Gbeľany - tam sa odbočuje doprava a pokračuje dolinou Kúr, kde sa na chvíľu spája so zelenou cyklotrasou č. 5472. Obe trasy stúpajú nad obec Dolná Tižina. Červená magistrála tu odbočuje doprava a prechádza ponad obec po poľných cestách. Prechádza aj po uličkách obce, pokračuje ďalšou poľnou cestou do obce Belá.

Odtiaľ už pokračuje na novo upravených úsekoch až k hotelu Bránica, okolo ktorého prechádza. Následne prudšie stúpa a cyklistom sa naskytne výhľad na Malú Fatru a celý Terchovský región. Pokračuje po poľných cestách až do Techovej, kde sa už ide po asfaltovej ceste. V obci sa dostáva na centrálnu križovatku cyklotrás, zároveň sú tu aj možnosti občerstvenia.

Po ceste č. II/583 pokračuje trasa do Zázrivej, kde odbáča doľava a z obce stúpa cez lesné prostredie až do sedla Hoľa, kde je križovatka s cykloturistickou trasou č. 5435. Zo sedla nasleduje dlhé klesanie takmer až do Oravskej Lesnej, kde sa v centre obce trasa stretáva s Oravskou cyklomagistrálou (č. 006), obe pokračujú do obce Zákamenné.

terchovsko oravska cyklomagistrala

Oravsko – Terchovská magistrála tu odbáča doľava. Pokračuje cez obec Zákamenné a následne Novoť až na hranicu s Poľskom, kde trasa končí. Na tomto mieste je možné sa napojiť na poľské cyklotrasy.

Farba: červená
Evidenčné číslo: 038
Dĺžka (km): 72,1 km
Prevýšenie: 1388/913 m (pozor uvádza sa smere popisu trasy)
Náročnosť / Určenie: SPORT (stredné) - MTB TRASY
Povrch: asfalt, spevnená cesta

Stiahnuť trasu

Zdroj: www.za.cykloportal.sk

ZDIEĽAJTE NÁS