fatra hrebenovka

Príroda poskytuje útočisko pred moderným svetom, útočisko pre milovníkov krásy a ticha a ponúka vám ten najlepší spôsob mentálneho resetu.


Malá Fatra a vrchy v okolí

Nie je nič lepšie než vyvetrať hlavu túrou skrz slovenskú divočinu a hory Karpát. Malá Fatra častokrát poskytuje skôr zlatú strednú cestu čo sa týka obťažnosti, napriek tomu však poskytuje čarokrásne výhľady a neporovnateľný pokoj uprostred prírody. Toto pohorie sa pýši mnohými vrchmi. Vďaka tomu, že Malá Fatra je národný park, panenská príroda ktorá vás bude naokolo sprevádzať bude jednoducho stáť za tie spálené kalórie a únavu. Ak hľadáte skôr niečo zahraničnejšie, možno si budete chcieť vyhľadať let na užitočnej stránke akou je Esky.sk, vďaka tejto platforme máte všetko na jednom mieste – rezervovanie miesteniek, izieb, rovnako máte pohodlný prístup k vašim údajom o poistení a to aj cez telefón. Klientom sa poskytuje aj odložená platba či dokonca splátky v prípade, že je rozpočet problémom.

fatra

Medzi najzaujímavejšie vrchy patria Veľký a Malý Rozsutec, Minčol, Osnica či Chleb . Veľký Rozsutec dominuje svojou skalným pôvabom ale aj výškou, vrchy sa nachádzajú v prírodnej rezervácii Rozsutec. Odtiaľ si budete môcť užiť výhľad na oravské pohoria či pohoria Kysúc. Je ale potrebné dodať, že trasy vedúce k Veľkému Rozsutcu sú náročné. Ak sa pošťastí, nájdete aj zvery, ktoré sa snažia nabrať tie „kilečká navyše“ ešte pred zimou. Malý Rozsutec je menej frekventovaným vrchom, nakoľko výhľady, ktoré ponúka, nie sú tými najúchvatnejšími, napriek tomu ak máte radi náročné dobrodružstvá, určite si ho pridajte na zoznam vrchov, ktoré chcete zdolať. Hoci je Chleb tretím najvyšším vrcholom Malej Fatry, trasa vedúca k nemu nemusí byť vôbec náročná ak si zvolíte kamenný chodník vedúci od Snilovského sedla, ide o trasu, ktorú zvládnu aj deti. Medzi ďalšie zaujímavé vrchy patrí Osnica či Minčol, vrchy poskytujú nie najpútavejší no napriek tomu veľmi pekný výhľad vzhľadom na absenciu lesných porastov v blízkom okolí.

Slovenský orloj

V obci s názvom Stará Bystrica sa nachádza Slovenský orloj, ide o astronomické hodiny zobrazujúce najpresnejší čas. Astroláb je srdce samotného orloja, ktorý zobrazuje viacero astronomických údajov, vrátane polohy vesmírnych telies. Samotná budova je drevostavba s nádhernou, unikátnou strechou. Nachádzajú sa tu rovnako aj bronzové sochy kniežaťa Pribinu, kráľa Svätopluka ale aj iných dôležitých osobností bližších k nášmu veku, ako napr. M. R. Štefánik, Hlinka, Štúr či Bernolák. Ide o unikátnu budovu, ktorú si určite nemôžete nechať ujsť.

slovensky orloj 006


Starhrad

Tiež známy pod oficiálnym názvom Starý hrad, je dnes už len zrúcanina stojaca na vrchole hory. Ešte donedávna nebol Starhrad na zozname pamiatok. Bol založený v 13. storočí, patril varínskemu panstvu avšak bol opustený v 18. storočí a odvtedy bol zvetrávaný prírodnými živlami. Návštevníkom dnes ale vďaka tomu ponúka tajomnú a strašidelnú atmosféru znásobenú pochmúrnym jesenným počasím.

stary hrad 004

Kone Terchová & Mini ZOO

Ak milujete zvieratá, určite si nenechajte ujsť jazdu na koni či minizoo vo Vyšných Kamencoch, kde si budete môcť prezrieť unikátne ale aj všedné zvieratá.
Letenka Barcelona? Ak hľadáte niečo exotickejšie, nie je problém. S Esky.sk si môžete zrušiť vašu rezerváciu leteniek kedykoľvek a to bezplatne.

kone terchova2

Reklamný článok

ZDIEĽAJTE NÁS