turistika mala fatra v

Tešíte sa na dovolenku, ale zároveň máte stres, že si doma niečo zabudnete, alebo že si ju neužijete? Nemajte obavy! Najdôležitejšie je zobrať si so sebou všetko, na čo ste zvyknutí, a mať všetko potrebné poruke.


A kam inam si všetky tie veci pobaliť, ak nie do pohodlného a kvalitného ruksaku, ktorý vydrží nielen váhu vašich drobností, ale aj páliace slnko či dážď, že?

Či už idete na prechádzku, výlet či dovolenku, vždy si starostlivo naplánujte, čo si do ruksaku zbalíte. Nezabudnite hlavne na nerozbitnú fľašku s vodou a potraviny, ktoré vás zasýtia a dodajú vám energiu. Počas extrémneho tepla a väčšej fyzickej záťaži však určite nezabúdajte najmä na zvýšený príjem tekutín, aby ste neboli dehydrovaní a malátni.

Kvalitná obuv 

Rovnako tak je samozrejme dôležité, dbať aj na pohodlné oblečenie a kvalitnú obuv. Ak vás čaká dlhšie chodenie, rozhodne sa vám zídu kvalitné a pevné topánky, ktoré sa vám nebudú vyzúvať, a na ktoré sa budete môcť spoľahnúť.
Vyberajte si predovšetkým také, ktoré vám dokonale sadnú na nohy a nebudú vás tlačiť. Nie je nič horšie, ako odložiť nádhernú túru len kvôli otlakom na nohách. Najpohodlnejšia je v tomto smere asi bežecká obuv, ktorá vie vaše nohy odľahčiť, ale zároveň im dodá potrebnú stabilitu.

 bezecka obuv

Elegantné a inteligentné Smart hodinky

Dnes už predávajú rôzni výrobcovia, a to v rôznych cenových variáciách. Je len na vás, ktoré si z toho dnešného množstva značiek, dizajnov, tvarov, materiálového prevedenia alebo funkcií vyberiete. Smart hodinky sa od seba totiž líšia a obsahujú rôzne funkcie, pre ktoré ich budete milovať.
S niektorými Smart hodinkami môžete dokonca aj telefonovať, iné vám horko-ťažko zobrazia prichádzajúce správy a notifikácie. Kým niektoré inteligentné hodinky vám poslúžia len ako jednoduché multifunkčné zariadenie, ktoré v sebe kombinuje klasické hodiny so stopkami, budíkom, krokomerom či prehrávaním hudby, tie lepšie vám už dokážu zmerať nielen to, kedy ste večer zaspali a ráno vstali, ale aj to, aké REM a Non-REM fázy ste počas spánku prekonali.

 
Google Travel (kedysi Google Trips)

Spolu aj s Google Maps veľmi prehľadná plánovacia aplikácia, ktorá je zdarma (free), a ktorá je pravidelne aktualizovaná. Dnes v nej už nájdete aj vyhľadávanie letov (Google Flights) a hotelov (Google Hotel Search).

 
Google Maps, Maps.me a Mapy.cz

To všetko sú skvelé a free aplikácie na orientáciu v teréne či v meste, vďaka ktorým sa zaručene nestratíte! Všetky tri obsahujú prehľadné a detailné mapy, so všetkými dôležitými údajmi a bodmi, ako sú hotely, reštaurácie, miestna doprava či pamätihodnosti.  
Google Maps aplikácia je najlepšia v online režime a v "civilizácii", kým Mapy.cz sú zase skvelé a využívané najmä "mimo civilizácie". Sú tu zaznačené všetky dôležité turistické a cyklistické chodníky, ale dokonca aj altánky, útulne, či zdroje pitnej vody.
Maps.me  je zas aplikácia, ktorá sa špecializuje na offline mapy, vďaka offline GPS. Aj tu sa dá nájsť podrobná trasa k cieľu, okolitým podnikom, lekárňam či bankomatom, a tiež hodnotenia podnikov užívateľmi. Do mobilov je možné stiahnuť si nielen mapy miest, ale dokonca aj celých krajín.

 
Google Translator

Taktiež bezplatný (free) online prekladač, ktorý vám okamžite preloží slová, vety ale aj celé webové stránky. V jeho mobilnej aplikácii môžete využiť nahrávanie cudzojazyčného hlasu do mobilu, a jeho následné zobrazenie na displeji vášho mobilu.

Reklamný článok
Foto: eobuv.sk

ZDIEĽAJTE NÁS