pocasie terchovaAktualizované dňa: 10.3.2019
V polohách nad pásmom lesa sa očakáva výskyt vetra, ktorý dosiahne krátkodobo (v nárazoch) rýchlosť 30 - 37 m/s (110 - 135 km/h). Väčšina vysokohorského terénu je tvorená starším tvrdým až zľadovateným snehom! Hrozí nečakané pošmyknutie!!!

logo hzs
Odporúčame pohyb len so zimným výstrojom (mačky, čakan, ...)  Z dôvodu bezpečnosti je žltý chodník Medziholie - Stohové sedlo tzv. Stohová skratka uzatvorený. Z dôvodu ochrany prírody sú od 1.3.2019 do 15.6.2019 uzatvorené lokality Veľký Rozsutec, Obšívanka a modrý TZCH na Malý Kriváň. Chodník v Jánošíkových dierach je ohrozený padaním ľadov !!!
 
 
Lučanská Malá Fatra

V polohách nad pásmom lesa sa očakáva výskyt vetra, ktorý dosiahne krátkodobo (v nárazoch) rýchlosť 30 - 37 m/s (110 - 135 km/h). Na hrebeňovú turistiku odporúčame zobrať vhodný zimný výstroj, dobrú obuv, snežnice, skialpové lyže a oblečenie do zimných podmienok. Ferrata na Martinské hole je veľmi ťažko priechodná z dôvodu odmeku, istiace laná, stúpačky aj rebrík sú pod snehom, hrozí prepadnutie sa do koryta potoka.