pocasie terchovaAktualizované dňa: 15.1.2019
Horská záchranná služba informuje: Pozor, dnes očakávame výskyt sneženia pri ktorom spadne 20 - 30 cm nového snehu. Na hrebeni fúka búrlivý SZ vietor s rýchlosťou do 12, v nárazoch až 20 m/s!!! V pohorí sa zvýšilo lavínové nebezpečenstvo na 3. stupeň!

logo hzs
Potencionálne nebezpečné sú úzke strmé žľaby. Na hrebeni Malej Fatry je hrebeň vyfúkaný s veľkými prevejmi, ktoré sú pri strate orientácie a následnom zaťažení veľmi nestabilné. Vzhľadom na prognózu počasia s výdatným snežením, malou viditeľnosťou a silným vetrom neodporúčame túry na hrebeni a nad pásmom lesa. Z dôvodu bezpečnosti je žltý chodník Medziholie - Stohové sedlo tzv. Stohová skratka uzatvorený.
 
 
Lučanská Malá Fatra

Pozor, dnes očakávame výskyt sneženia pri ktorom spadne 20 - 30 cm nového snehu. Všetkým návštevníkom odporúčame, aby pri pohybe v horách zvýšili opatrnosť. Ferrata HZS na Martinské Hole je dočasne zatvorená, je ohrozená lavínami. Na hrebeňovú turistiku odporúčame zobrať vhodný zimný výstroj, dobrú obuv snežnice, skialpové lyže a oblečenie do zimných podmienok. Na hrebeni sú podmienky na turistiku nevhodné. Upozorňujeme na skorý príchod tmy už pred 16:00 hodinou.