zilina marianske trhy 2018 v

Žilinčanov a návštevníkov mesta pozývame na Vianočné trhy, ktoré tento rok začínajú v piatok 23. novembra a potrvajú do nedele 23. decembra 2018. Na Mariánskom námestí okrem Vianočných trhov, a to rovno pod holým nebom, návštevníci nájdu aj umelé klzisko s najnovším typom umelej ľadovej plochy, na ktorom sa môžu bezplatne korčuľovať malí aj veľkí. K dispozícii bude aj požičovňa korčúľ.

K vianočným trhom neodmysliteľne patrí aj príchod Mikuláša v stredu 5. decembra o 17.00 hod. Mikuláš spolu so svojím veselým sprievodom sa postará o rozsvietenie vianočných stromčekov na Mariánskom námestí a Námestí Andreja Hlinku i vianočného osvetlenia v centre mesta. Potom vystúpi kapela CHIKI LIKI TUA o 18.30 hod.

Druhý piatok v decembri patrí tradične snowboard vs freeski exhibícií BIG jUMp. Show, adrenalín a akcia roka, ocenená mestom Žilina, otvára lyžiarsku sezónu v Malej Fatre. Športoví nadšenci sa môžu prihlásiť na zimný maratón "Vianočný beh", ktorý má v Žiline už svoju tradíciu a odbehne sa v sobotu 22. decembra na Vodnom diele Žilina.

Každoročne sa vianočná nálada spája aj s dobrou hudbou, a preto utorky a nedele budú od 18.00 hod. patriť hudbe, kedy vystúpia zaujímavé hudobné skupiny a kapely. Na svoje si prídu nie len milovníci tradičných vianočných melódií, ale taktiež tí, čo obľubujú modernejšie hudobné žánre. Predstavia sa kapely ako CHIKi – LIKI – TUA, Seventh Weapon, Homo Sapiens, Old Modem, Blanciar, Balkansabel, V8 band, Dano Heriban – čosi úsmevná a mnohí ďalší. Chýbať nebudú ani Adventure Strings, FS Rozsutec, DFS Hájovček, Blue Time, Závadské ženy či Spievanky. Dva dni pred Vianocami nás všetkých roztancuje DJ s vianočnými hitmi a spolu s vystupujúcimi interpretmi tak navodia atmosféru dobrej nálady, oddychu, veselosti a predovšetkým vianočnej pohody.

Každú sobotu od 18.00 hod. sa môžete tešiť na divadelné predstavenia Divadla Kapor na scéne pre deti a mládež a ktoré určite potešia aj dospelého diváka.