janosikove dni terchova

Obec Terchová už po 56-krát pripravuje obľúbený Medzinárodný folklórny festival Jánošíkove dni, ktorý sa tento rok uskutoční 2. až 5. augusta v Terchovej. Ste srdečne pozvaní.

Prečo prísť na Jánošíkove dni?

Poslanie Jánošíkových dní je jasné. Festival chce medzi širokú verejnosť šíriť slovenské ľudové tradície, prehlbovať v nej povedomie o našom národnom kultúrnom dedičstve a umožňovať prezentáciu slovenského, ale aj medzinárodného folklóru. Jánošíkove dni majú totiž od roku 1991 medzinárodný charakter.

Folklór nie je všetko

Folklór nie je jedinou témou, ktorá sprevádza štvordňový festival. Na Jánošíkovských dňoch nechýba ani prezentácia iných hudobných žánrov a ľudových remesiel či rôzne výstavy, vernisáže a najmä deťmi obľúbený ohňostroj. Tohtoročný festival bude venovaný 330. výročiu narodenia Juraja Jánošíka, známemu zbojníkovi z Terchovej. Vystúpenia sa v rámci festivalu každoročne konajú v amfiteátri Nad Bôrami, vo Vrátnej doline a v okolí Terchovej. Súčasťou festivalu býva svätá omša a tradičný ozdobený konský sprievod s ľudovými muzikantmi smerujúci do Vrátnej doliny.

Nezabudnite na ubytovanie

Ak sa chystáte navštíviť Jánošíkove dni, nezabudnite si s dostatočným predstihom zarezervovať ubytovanie. Terchová počas týchto dní ožíva viac ako v bežné dni. Uplynulý rok toto nádherné folklórne podujatie navštívilo viac než 60.000 ľudí, preto s hľadaním bývania neváhajte príliš dlho. Možnosti ubytovania sú v Terchovej pomerne široké. Vybrať si môžete z ponuky hotelov, penziónov aj krásnych chát priamo v obci alebo neďaleko lesa.